Om Lemmy

Lemmy er Lemminkäinen Groups globale internetbaserede personaleblad. Det udkommer på otte sprog (finsk, svensk, dansk, norsk, estisk, lettisk, litauisk og russisk ) og byder på fire nye artikler hver måned. En udskriftsvenlig PDF-version vil være tilgængelig fire gange om året.

Kontakt Lemmy:

Lemmy@lemminkainen.com (på engelsk eller finsk)
Eller kontaktpersonen i dit land på dit eget sprog: Bo Lund Sørensen, bls@lemminkainen.dk.

Chefredaktør: Susanna Inkinen, susanna.inkinen@lemminkainen.com, tlf. +358 2071 54524
Redaktionschef: Arja Korhonen, arja.korhonen@lemminkainen.com, tlf. +358 2071 58067
Redaktion og layout: Fokus Media Finland, Eeva-Maria Lidman, eeva-maria.lidman@fokusmedia.fi, tel. +358 40 779 0108

Danmark: Bo Lund Sørensen, bls@lemminkainen.dk
Estland: Merike Pillesson, merike.pillesson@lemminkainen.ee
Litauen: Rasa Gedvilienė, rasa.gedviliene@lemminkainen.com
Letland: Davis Bautris, davis.bautris@lemminkainen.com
Norge: Tom André Aas, taa@lemminkainen.no  
Rusland: Olga Semenova-Tyan-Shanskaya, olga.semenova@lemminkainen.ru
Sverige: Susana Friberg, ext-susana.friberg@lemminkainen.com